Blog

4 listopada 2022

Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać?

Okulary przeciwsłoneczne stanowią nie tylko stylowy dodatek do wielu stylizacji. Ich głównym zadaniem jest zabezpieczanie oczu przed silnym, a zarazem szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Właśnie dlatego nie należy się z nimi rozstawać niemal przez cały rok. I choć najwięcej osób korzysta z zapewnianej przez nie ochrony latem, warto pamiętać, że jesienią, zimą i wiosną również okazują się bardzo potrzebne. Znaczna ilość szkodliwego promieniowania UV przedostaje się bowiem przez chmury, stanowiąc poważne zagrożenie dla ludzkich oczu. Jak zatem dobrać okulary przeciwsłoneczne, aby atrakcyjnie w nich wyglądać, a jednocześnie zapewnić sobie należytą ochronę przez cały rok? Czy osoby noszące szkła korekcyjne mogą również czuć się komfortowo podczas słonecznych dni? Aby dowiedzieć się więcej o tym, na jakie okulary przeciwsłoneczne warto postawić, koniecznie czytaj dalej!

Czytaj dalej

11 października 2022

Jak prawidłowo dobrać okulary?

Okulary korekcyjne, progresywne, przeciwsłoneczne, sportowe – niezależnie od tego, jakich okularów szukasz, powinieneś postawić na modne oraz uniwersalne modele, które spełnią swoją użytkową funkcję i jednocześnie będą na Tobie dobrze wyglądać. Dla wielu osób dobór odpowiednich okularów ma wielkie znaczenie, nie tylko, jeśli chodzi o poprawę wzroku, komfort i wygodę. Ich kształt, wielkość i charakter może wpływać także na samopoczucie – prawidłowo dobrane okulary pozwolą na wymodelowanie twarzy i podkreślą jej owal. Jeśli zastanawiasz się, jak dobrać okulary dla siebie, najważniejszym zadaniem będzie określenie kształtu twarzy oraz oprawek, w których będziesz prezentować się najkorzystniej. Dzięki wielu rozmiarom, modelom oraz kolorom dostępnym na rynku, każdy może dobrać dla siebie idealne okulary, dzięki którym poczuje się pewnie.

Czytaj dalej

11 października 2022

Ślepota śnieżna i inne zagrożenia dla oczu

Śnieżna ślepota to schorzenie, na które narażeni są głównie wysokogórscy wspinacze. Stąd też wywodzi się jego nazwa, gdyż śnieg odbija z dużą mocą promieniowanie słoneczne, które potrafi być niesamowicie szkodliwe nie tylko dla skóry, ale również dla wrażliwych tkanek budujących narząd wzroku. Tego rodzaju zagrożenia dla oczu mogą wystąpić nawet w miejscach, gdzie wcale śniegu nie ma, np. na plaży. Z tego względu bardzo ważne jest, aby w każdych warunkach dbać o odpowiednią ochronę wzroku przed promieniowaniem UV.

Czytaj dalej

Hobby
Sport

10 października 2022

Dlaczego okulary w górach są potrzebne?

Podczas kompletowania ekwipunku na wyprawę w góry zazwyczaj skupiasz się przede wszystkim na zakupie odpowiedniej odzieży i butów, które zabezpieczą przed zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi i przełożą się na codzienny komfort. Pamiętasz także o kremie z wysokim filtrem UV, zdając sobie sprawę z tego, jak mocno światło słoneczne potrafi oddziaływać na dużej wysokości. Ważne, by pamiętać także o bardzo istotnym elemencie, a mianowicie o ochronie oczu.

Dlaczego okulary w górach są niezbędnym towarzyszem każdej wędrówki, niezależnie od poziomu zaawansowania? Wyjaśniamy poniżej!

Czytaj dalej

9 sierpnia 2022

Okulary polaryzacyjne czy fotochromowe?

Niełatwo podziwiać piękne, wakacyjne krajobrazy w pełnym słońcu. Wyzwaniem są zresztą różne czynności wykonywane na świeżym powietrzu, kiedy jaskrawe, słoneczne światło drażni oczy. Aby oszczędzić wzrok, koniecznością są okulary przeciwsłoneczne!

Czytaj dalej

24 czerwca 2022

Okulary przeciwsłoneczne a zdrowie

Słońce… kto go nie kocha? Promienie słoneczne to najlepszy sposób na uwolnienie endorfin i – zgodnie z badaniami – świetny antydepresant. Niestety, w parze z polepszeniem samopoczucia idzie również promieniowanie UV, które może niekorzystnie wpływać na całe ciało, zwłaszcza na oczy. Jak się przed nim bronić? Czy okulary przeciwsłoneczne mogą nam pomóc?

Czytaj dalej

21 kwietnia 2022

Ruszyła Loteria "JAZDA PO NAGRODY"

Ruszyła pierwsza w historii GOGa Loteria promocyjna "JAZDA PO NAGRODY", która trwać będzie do 10 lipca 2022 r. Zapraszamy do wspólnje zabawy!

Czytaj dalej

4 sierpnia 2021

Jakie okulary przeciwsłoneczne w góry? Okulary na zimę i lato

Jeżeli zdobywanie szczytów jest Twoją pasją, a po górach chodzisz bez względu na porę roku, na pewno zdajesz sobie sprawę, że istotnym elementem wyposażenia każdego górskiego piechura są okulary przeciwsłoneczne. Jakie okulary przeciwsłoneczne w góry wybrać? Które okulary sprawdzą się zimą, a które latem? Podpowiadamy!

Czytaj dalej

13 kwietnia 2021

Weź udział w zabawie! Wygraj okulary na rower.

Zapraszamy na konkurs, w którym wygrać można okulary rowerowe!

Czytaj dalej

Hobby
Biznes
Sport

11 marca 2021

Czas na zmiany! Nowe logo GOG

Rozwijamy się i zmieniamy nasze logo. Nowa nazwa marki GOG bezpośrednio nawiązuje do dotychczasowej nazwy GOGGLE. Naszym znakiem rozpoznawczym nadal pozostaje litera G, ale w zupełnie nowym, odświeżonym wydaniu. Całość logo jest dynamiczna i czytelna. Wierzymy, że dzięki temu marka będzie bardziej wyrazista, a jej komunikacja bardziej precyzyjna. Nasze działania mają na celu umocnienie pozycji w kraju i dalszy intensywny rozwój na rynkach zagranicznych. Krótko mówiąc, czas na GOG-i.

Czytaj dalej

Hobby
Sport

9 lutego 2021

Gogle do zadań specjalnych!

Wreszcie możemy ruszyć na stoki i dać się porwać białemu szaleństwu. Pomimo tego, że w tym roku sezon narciarski jest zdecydowanie krótszy niż w poprzednich latach, mamy nadzieję, że szybko nadrobimy stracony czas. Jeśli jesteście na etapie kompletowania stroju i sprzętu, koniecznie sprawdźcie ofertę naszych gogli! Znajdziecie w niej nie tylko produkty o świetnej kolorystyce, ale przede wszystkim takie, które sprawdzą się w każdych warunkach, gwarantując lekkość i wytrzymałość.

Czytaj dalej

Sport

9 lutego 2021

Zimowa wyprawa w góry? Dobierz odpowiednie okulary!

Planujesz zimową wyprawę w góry? Pamiętaj o dobrze dobranych okularach przeciwsłonecznych, które nie tylko poprawią komfort widzenia, ale są przede wszystkim niezbędną ochroną naszych oczu, zwłaszcza w wyższych partiach

Czytaj dalej

Hobby
Biznes
Sport

1 lutego 2021

Wspieramy polskich himalaistów!

Okulary marki GOGGLE zostały docenione przez polskich himalaistów - Artura Małka oraz Waldemara Kowalewskiego.

Czytaj dalej